1. Home
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Aktualności
  6. /
  7. Różnice pomiędzy kosiarką bijakową...

Różnice pomiędzy kosiarką bijakową i rotacyjną

Posiadanie dużych połaci ziemi porośniętych roślinnością od zawsze związane jest z koszeniem traw lub usuwaniem resztek po uprawach. Kiedy trzeba zadbać o pola pokaźnych wymiarów, niezbędne jest skorzystanie z odpowiednich narzędzi, które pomogą wykonać pracę skutecznie i w możliwie jak najkrótszym czasie. W tym celu warto użyć specjalnie zaprojektowanych urządzeń koszących, które mogą być doczepiane do ciągników. Należą do nich kosiarki bijakowe i rotacyjne. Czym różnią się od siebie te maszyny?

Kosiarki rotacyjne są wyposażone w noże, które obracają się wokół własnej osi. Doskonale się one sprawdzają, kiedy praca obejmuje ścięcie wysokiej trawy. Noże są schowane pod bębnem, a powierzchnia koszonej trawy jest równa jego średnicy. Rozróżnia się dwa typy kosiarek rotacyjnych, bębnowe i dyskowe. Ma to wpływ na miejsce, w którym zamieszczony jest napęd.

W odróżnieniu od wspominanych kosiarek urządzenia bijakowe są wyposażone w wał wyposażony w tzw. młotki. Obracają się one w płaszczyźnie pionowej. Maszyna pracuje na wysokich obrotach, co powoduje, że bijaki nie tylko ścinają roślinność, ale także ją mulczują. Cechą charakterystyczną zamontowanych ostrzy jest ich wytrzymałość i odporność na ścieranie.

Kiedy warto użyć kosiarki bijakowej

Kosiarki bijakowe dzięki swoim właściwościom bardzo dobrze nadają się do koszenia traw i roślinności na nieużytkach i poboczach. Jest tak, ponieważ zamontowane w niej młotki z łatwością poradzą sobie z grubszymi łodygami lub gałęziami. Zastosowanie kosiarki bijakowej pozwala na błyskawiczne rozdrobnienie roślinności, która bardzo szybko się rozłoży i użyźni glebę. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, które mogą być wyposażone w młotki o różnym kształcie. Dodatkowo kosiarki bijakowe występują w małych i dużych rozmiarach, które należy dobierać odpowiednio do posiadanego ciągnika. Dla osób, którym zależy na zachowaniu porządku w miejscu pracy, zaprojektowano urządzenia wyposażone w kosze zbierające odpady. Dzięki temu każdy będzie miał możliwość dobrania sprzętu odpowiadającego aktualnym potrzebom!

JESTEŚMY NA TARGACH

W siedzibie naszej firmy

JESTEŚMY NA TARGACH

14-16.12.2019 spotkajmy się na targach w siedzibie naszej firmy!!