1. Home
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Aktualności
  6. /
  7. Rodzaje kosiarek samojezdnych do...

Rodzaje kosiarek samojezdnych do trawników

Kosiarka to urządzenie, którego nie może zabraknąć na żadnej większej działce. Obecnie najbardziej popularne są maszyny samojezdne. Wyróżniają się wygodą, praktycznością i wysoką wydajnością.

Kosiarki samojezdne można podzielić na 3 typy. Największym zainteresowaniem cieszą się tak zwane traktorki koszące. Są to pojazdy z miejscem do siedzenia dla użytkownika oraz z układem kierowniczym i skrzynią biegów. Silnik w traktorku jest umieszczony w przedniej części, a noże do cięcia trawy pod spodem, są więc niewidoczne. Najbardziej praktyczne okazują się kosiarki z koszem, do którego automatycznie zbierana jest skoszona trawa.

Wśród kosiarek samojezdnych można wyróżnić także ridery. Zazwyczaj są nieco mniejsze niż traktorki. Ich cechą charakterystyczną jest obecność noży tnących zamontowanych przed maszyną. Ridery są wyposażone w przegubowy układ kierowniczy, są bardziej zwrotne niż traktorki. Ostatnią grupą kosiarek samojezdnych są maszyny o zerowym promieniu skrętu, w skrócie ZTH. Ich silnik jest zamontowany w tylnej części. Kosiarki ZTH wyróżniają się największą zwrotnością i wysokim stopniem dokładności koszenia.

Jak wybrać najlepszą kosiarkę do trawnika?

Podczas wyboru kosiarki warto kierować się przede wszystkim charakterystyką terenu. Na dużych obszarach, gdzie rośnie mała ilość drzew i krzewów, najlepiej sprawdzi się traktorek koszący. Z kolei w miejscach o wysokim stopniu zróżnicowania, gdzie niezbędna jest mobilność i mnogość manewrów, przyda się rider lub kosiarka ZTH.

Kolejnym, ważnym aspektem kosiarki samojezdnej jest silnik. Im większa jego pojemność oraz moc, tym wyższa wydajność sprzętu. Nasza firma proponuje kosiarki napędzane silnikami dwu –, a nawet trzycylindrowymi, które chłodzone są cieczą. Dzięki temu maszyna może sprawnie działać przez wiele godzin. Dodatkowym kryterium jest paliwo, na przykład diesel lub benzyna.

Podczas wyboru kosiarki samojezdnej warto również kierować się szerokością koszenia oraz liczbą ostrzy. Najbardziej wydajne są maszyny z wieloma nożami obracającymi się w różnych kierunkach. Użytkownicy zwracają dużą uwagę na możliwość dołączenia dodatkowego osprzętu, na przykład przyczepki.

JESTEŚMY NA TARGACH

W siedzibie naszej firmy

JESTEŚMY NA TARGACH

14-16.12.2019 spotkajmy się na targach w siedzibie naszej firmy!!