1. Home
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Aktualności
  6. /
  7. Poznaj zalety siewnika Discover

Poznaj zalety siewnika Discover

Wybierając maszyny rolnicze, należy zwrócić uwagę na ich funkcje oraz jakość. Urządzenia te zwykle przeznaczone są do intensywnej eksploatacji przez cały okres letni, a ich zawodność wiązałaby się z dużymi stratami. Oprócz ciągników czy kosiarek dużym zainteresowaniem cieszą się również siewniki, które są niezbędne podczas wysiewania gruntów. Na szczególną uwagę zasługuje siewnik Discover. Dziś omówimy krótko funkcje tego urządzenia oraz zalety, jakie wiążą się z jego użytkowaniem.

Wyposażenie i funkcje podstawowe

Siewnik Discover jest siewnikiem pneumatycznym, który stanowi alternatywę dla urządzeń mechanicznych. Omawiana sadzarka pozwala na pracę na gruntach gliniastych i lekko zaglinionych. Warto wspomnieć, że w przypadku siewników pneumatycznych odległość redlicy od skrzyni nasiennej nie jest ograniczona grawitacją. Wyposażona została również w hydrauliczną ramę teleskopową, która umożliwia regulację różnych rozstawów, dzięki której można uzyskać rozstaw między rzędami od 44 do 80 centymetrów. Siewnik Discover jest również urządzeniem, które umożliwia wydajną pracę, ponieważ gwarantuje jej prędkość na poziomie 10-12 km/h. Siewnik posiada jedną tarczę wysiewającą na każdą sekcję. Urządzenie zostało wyposażone również w hydrauliczne naprowadzanie rzędu z tarczą na całą szerokość siewnika, a także w czołowy wypychacz bruzd. Przydatna może okazać się również dźwignia regulująca ciśnienie tylnych kół oraz dźwignia regulująca ciśnienie wysiewu.

Wyposażenie i funkcje dodatkowe

Podobnie jak w przypadku ciągników, kosiarek czy innych urządzeń specjalistycznych, podczas wyboru odpowiedniego siewnika, często brane pod uwagę jest również jego wyposażenie dodatkowe. Siewnik Discover wyposażony jest w samowyładowczy zbiornik do nawozu, co jest dużym ułatwieniem podczas wykonywania codziennej pracy. Dodatkowo śruba ładowania nawozu jest wykonana ze stali nierdzewnej, co gwarantuje jej wytrzymałość i odporność, na przykład na warunki atmosferyczne. Urządzenie daje również możliwość elektronicznej kontroli nasion. Przydatny może okazać się również licznik ha.

JESTEŚMY NA TARGACH

W siedzibie naszej firmy

JESTEŚMY NA TARGACH

14-16.12.2019 spotkajmy się na targach w siedzibie naszej firmy!!