1. Home
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Aktualności
  6. /
  7. Na co zwrócić uwagę...

Na co zwrócić uwagę przy zakupie sieczkarni?

Jeśli ktoś decyduje się na prowadzenie własnego agrobiznesu, musi liczyć się z tym, że będzie miał do podjęcia wiele decyzji. Niektóre być może będą kosmetyczne, ale duża część z nich będzie wiązała się z decyzją, w co zainwestować swoje ciężko zarobione pieniądze. Istotna będzie także świadomość, że często nie będą to małe kwoty. W końcu sprzęt rolniczy to obecnie sprzęt bardzo nowoczesny, ale przy tym dość kosztowny. Jeśli więc decydujemy się na zakup konkretnej maszyny rolniczej, to zawsze chcemy, aby był to wybór jak najlepszy i w 100% dostosowany do naszych potrzeb. Przykładem takiego urządzenia jest sieczkarnia. Na czym polega jej zadanie i na co zwrócić uwagę przy jej zakupie? W dzisiejszym artykule postaramy się odpowiedzieć na te pytania!

Rola nowoczesnych urządzeń w dzisiejszym agrobiznesie

Na początek zastanówmy się przez chwilę nad tym, jaką rolę pełnią w dzisiejszym agrobiznesie nowoczesne urządzenia rolnicze. Ogólnie, warto pamiętać o tym, że już sama mechanizacja zmieniła oblicze rolnictwa. Początkowo pojawienie się ciągnika było już olbrzymią rewolucją, która wzniosła rolnictwo o poziom wyżej. Zaczęto pracować szybciej, wydajniej, czyli w tym samym czasie udawało się wykonywać więcej pracy niż wcześniej. Późniejsze pojawianie się coraz to nowszych urządzeń ponownie sprawiło, że rolnictwo zaczęło zyskiwać świeżość, a coraz więcej osób zrozumiało, że można z nim wiązać swoją ekonomiczną przyszłość. Obecnie to jak już wspomnieliśmy właściwie agrobiznes, ale nowoczesne urządzenia cały czas odgrywają w nim dużą rolę. Zresztą, tak naprawdę możemy powiedzieć, że to właśnie do rolnictwa trafiają jedne z najnowocześniejszych pojazdów czy rozwiązań stosowanych w dużych roboczych maszynach. Przy tym to właśnie w tym biznesie inwestycje wiążą się z naprawdę dużymi wydatkami, ponieważ za nowoczesnością i wydajnością maszyn rolniczych idą także dość spore pieniądze. Nic więc dziwnego, że każdy, kto chce zakupić takie urządzenie, zwraca uwagę nawet na najdrobniejsze szczegóły. W końcu wszystkie maszyny mają jeden i ten sam cel – sprawić, aby wzrosła wydajność, szybkość i komfort pracy, a co za tym idzie, możliwość zarobienia większych pieniędzy przy jednoczesnym minimalizowaniu kosztów związanych z ich eksploatacją.

Sieczkarnia – co to za urządzenie?

Jedną z maszyn, która niewątpliwie ma wpływ na poprawienie komfortu pracy w agrobiznesie, jest sieczkarnia. Jaką rolę ona pełni? Otóż, sieczkarnia to maszyna rolnicza służąca do cięcia słomy, trawy, kukurydzy, ale też innych roślin pastewnych na sieczkę, czyli na krótkie kawałki stosowane często do sporządzania paszy dla zwierząt. Na przykład sieczkę ze słomy zbóż stosuje się jako dodatek do pasz dla bydła, owiec, kóz i koni. Ale może być ona stosowana również do innych celów czy zabiegów. Często spotykane są sieczkarnie do kukurydzy, dzięki którym kosi się kukurydzę na przykład na kiszonkę.

Warto jednak zaznaczyć, że sieczkarnia to jeden z najdroższych sprzętów rolniczych, który jest coraz powszechniej używany. Zatem naprawdę warto dobrze przyjrzeć się tym maszynom przed ich zakupem i wybrać takie urządzenie, które zaspokoi nasze potrzeby, ale przede wszystkim będzie nam jak najdłużej służyło.

Na co zwracać uwagę przy wyborze sieczkarni?

Odpowiadając na to pytanie zacznijmy może od tego, na czym niekoniecznie powinniśmy się skupiać wybierając sieczkarnię. Chodzi o konkretną markę czy model. Niższa cena takiego sprzętu może być kusząca, ale pamiętajmy, że często za taką praktyką idą pewne rzeczy, które mogą w przyszłości okazać się problematyczne. Na przykład dostęp do części albo serwisu może być jednym z takich problemów.

Inna sprawa to fakt, że funkcjonalna sieczkarnia to urządzenie stworzone zgodnie z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi. Warto więc w ogóle zastanowić się, jakie ma się preferencje i do tego dopasować sprzęt. Może tutaj chodzić na przykład o grubość otrzymywanych materiałów.

Bardzo ważny jest także silnik. W końcu to serce maszyny. Zatem wybierając sieczkarnię zwróćmy uwagę na jego moc i wydajność. W końcu chcemy, aby pracował długo i dobrze, ale koszty jego użytkowania były jak najniższe.

JESTEŚMY NA TARGACH

W siedzibie naszej firmy

JESTEŚMY NA TARGACH

14-16.12.2019 spotkajmy się na targach w siedzibie naszej firmy!!