1. Home
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Aktualności
  6. /
  7. Jakie zastosowanie mają ciągniki...

Jakie zastosowanie mają ciągniki kompaktowe?

Ciągniki to pojazdy, które znajdują bardzo szerokie zastosowanie, przede wszystkim w rolnictwie. Obecnie coraz bardziej popularne stają się maszyny kompaktowe, które mają mniejsze rozmiary, ale zachowują większość funkcji tradycyjnych ciągników.

Jednym z najczęstszych zastosowań ciągników kompaktowych jest rolnictwo i sadownictwo. Do pojazdu można dołączyć przyczepkę lub osprzęt do koszenia i zbierania trawy. Dzięki temu właściciel gospodarstwa może szybko i łatwo transportować swoje zbiory, a także uprawiać i pielęgnować niewielkie połacie gruntu.

Ważnym zastosowaniem tego typu pojazdów są szeroko rozumiane prace budowlane. Użytkownicy często w tym celu wybierają nowoczesne ciągniki Kubota, dostępne w naszej firmie. Są chętnie używane do transportu narzędzi i potrzebnego na budowie sprzętu. Jest to rozwiązanie ekonomiczne, ponieważ na przejazd ciągnika nie nakłada się opłat drogowych. Można nimi również przewozić materiały sypkie, a odpowiedni osprzęt pozwala na odśnieżenie terenu. Ciągniki często służą do wykonywania prac porządkowych, na przykład w połączeniu z zamiatarkami.

Jakie są zalety nowoczesnych ciągników kompaktowych?

Jedną z najważniejszych zalet maszyn kompaktowych jest mobilność i wszechstronność. Ciągniki tego typu najlepiej sprawdzają się na niewielkich działkach, gdzie tradycyjny sprzęt nie jest możliwy do użycia. Ciągniki kompaktowe swoją funkcjonalnością nie odbiegają od większych pojazdów.

Renomowani producenci dokładają starań, aby wyposażyć pojazd we wszystkie niezbędne udogodnienia. Ciągniki są wyposażone w kilkubiegową skrzynię biegów, trzy – lub czterocylindrowy silnik chłodzony cieczą oraz system automatycznego prowadzenia. Silniki pojazdów umożliwiają sprawną pracę nawet przez kilka godzin, bez ryzyka przegrzania. Można w nich znaleźć również wygodną kabinę i intuicyjny panel sterowania.

Dodatkowym atutem ciągników kompaktowych jest to, że do ich prowadzenia nie trzeba mieć specjalnych uprawnień. Ich prowadzenie przypomina nieco jazdę samochodem osobowym.

JESTEŚMY NA TARGACH

W siedzibie naszej firmy

JESTEŚMY NA TARGACH

14-16.12.2019 spotkajmy się na targach w siedzibie naszej firmy!!