1. Home
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Aktualności
  6. /
  7. Jakie zalety mają kosiarki...

Jakie zalety mają kosiarki automatyczne?

Dobrze wyglądająca i równo skoszona trawa to efekt właściwej pielęgnacji. O takiej trawie marzy każdy właściciel domu, któremu dbanie o roślinność może sprawiać trudności i zajmować wiele czasu. Równo przystrzyżony trawnik to jednak połowa sukcesu i jeden z warunków właściwej uprawy.

Koszenie to jedna z czynności posiadaczy trawy, która według wielu nie należy do najprzyjemniejszych. Przede wszystkim jest męcząca, a ponadto należy przeznaczyć na nią dużo czasu. Niejednokrotnie zdarza się również, że efekt nie jest zadowalający i wymaga poprawek. Doskonałym rozwiązaniem na oszczędność czasu oraz zawsze idealnie przystrzyżoną trawę jest kosiarka automatyczna, inaczej zwana robotem koszącym.

Mniej czasu i więcej satysfakcji

Pielęgnacja trawy wymaga wiele czasu oraz regularności, na które nie każdy może sobie pozwolić. Zwykle odbywa się to kosztem odpoczynku po ciężkim dniu w pracy lub chwili spędzonej z bliskimi. Koszenie jest wówczas ostatnią czynnością, na którą ma się ochotę. Okazuje się, że nie trzeba rezygnować z relaksu, ponieważ kosiarka automatyczna dba o trawnik, podczas gdy właściciel domu ma chwilę dla siebie.

Koszenie przy użyciu tradycyjnej kosiarki spalinowej może trwać nawet kilka godzin. W okresie letnim, czyli czasie najintensywniejszego wzrostu traw, ścinanie trawy wymagane jest nawet 2 razy w tygodniu. Kosiarka pielęgnacyjna znajdująca się w ofercie naszej firmy to rozwiązanie, które perfekcyjnie przystrzyże trawnik.

Cichy tryb pracy

Podczas wolnego i wypełnionego odpoczynkiem dnia najbardziej uciążliwy jest hałas. Mieszkając w domku jednorodzinnym jest się narażonym na nieprzyjemne dźwięki kosiarek spalinowych sąsiadów. Kosiarki automatyczne są za to bardzo ciche. Napęd elektryczny, a także praca tarczy tnącej nie generują hałasu, dbając o komfort nie tylko właścicieli domów, ale także osób mieszkających w pobliżu.

Ekologia i małe koszty eksploatacji

Praca kosiarek automatycznych jest zapewniona dzięki obecności akumulatora. Nie trzeba jej zasilać paliwem lub olejem napędowym. Tego rodzaju sprzęt jest całkowicie bezpieczny zarówno dla środowiska, jak i dla ludzi, a ponadto wykazuje niskie koszty eksploatacji.

W porównaniu z kosiarkami spalinowymi cena za wykorzystanie robota koszącego może być nawet 8 – krotnie niższa. Miesięczny koszt eksploatacji kosiarki automatycznej wynosi około 15 zł, co przekłada się na cenę mniej więcej 4 litrów paliwa maszyny spalinowej. Taka pojemność starcza niekiedy na jednorazowe koszenie, które jak wiadomo – odbywa się nawet kilka razy w miesiącu.

JESTEŚMY NA TARGACH

W siedzibie naszej firmy

JESTEŚMY NA TARGACH

14-16.12.2019 spotkajmy się na targach w siedzibie naszej firmy!!