1. Home
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Aktualności
  6. /
  7. Jaki poziom bezpieczeństwa zapewniają...

Jaki poziom bezpieczeństwa zapewniają kosiarki?

Kosiarka to jeden z podstawowych sprzętów wykorzystywanych w ogrodnictwie, sadownictwie i rolnictwie. Bardzo ważne jest, aby sprzęt ten był niezawodny i skuteczny, ale również bezpieczny. Elementy tnące muszą być bardzo ostre, aby kosiarka była skuteczna, dlatego podczas obsługi tych maszyn należy zachować szczególną ostrożność i stosować wszelkie zasady bezpieczeństwa.

Jak postępować, aby koszenie trawy było bezpieczne?

Nowoczesne kosiarki oferowane przez sprawdzonych sprzedawców zapewniają obecnie wysoki poziom bezpieczeństwa, jednak należy przestrzegać pewnych zasad podczas ich użytkowania. Przede wszystkim sprzęt stosowany do koszenia musi być odpowiednio serwisowany, aby zapobiegać wszelkim usterką, które mogą przyczynić się do niebezpiecznych sytuacji. Przed rozpoczęciem pracy należy sprawdzić stan techniczny kosiarki, między innymi czy wszystkie elementy są stabilne. Kosiarka musi być również dokładnie przypięta do ciągnika. Trzeba upewnić się, czy na terenie, który będzie koszony nie znajdują się niebezpieczne przedmioty, które w zetknięciu z kosiarką mogłyby niebezpiecznie odskoczyć, nawet na bardzo dużą odległość.

Poziom bezpieczeństwa kierowcy ciągnika podczas koszenia podnosi również kabina ciągnikowa. Bardzo ważne jest, aby w pobliżu miejsca, w którym pracuje kosiarka nie znajdowały się osoby trzecie, dlatego kierowca powinien kontrolować, czy w polu jego widzenia nie znajduje się osoba niepowołana. Należy dobrać odpowiednie urządzenie do koszonej powierzchni. Do dużego, równego terenu najlepsza będzie kosiarka pielęgnacyjna. Jeżeli na danym terenie znajdują się twardsze rośliny niż trawy, a także kamienie czy gałęzie, należy wykorzystać kosiarkę bijakową. Do wykaszania poboczy stosuję się specjalny typ kosiarek. Jeśli chodzi o koszenie rowów, skarp, żywopłotów i krzewów należy użyć kosiarki wysięgnikowej.

Kiedy kupowana jest nowa kosiarka ważne jest, aby spełniała ona wszystkie niezbędne normy bezpieczeństwa i została wykonana z najwyższą starannością. Kupując kosiarkę, należy wybrać sprawdzonego dystrybutora i sprzęt marki, która cieszy się dobrymi opiniami. Wysokiej jakości, nowoczesny sprzęt zawsze zwiększa poziom bezpieczeństwa przy odpowiedzialnym użytkowaniu.

JESTEŚMY NA TARGACH

W siedzibie naszej firmy

JESTEŚMY NA TARGACH

14-16.12.2019 spotkajmy się na targach w siedzibie naszej firmy!!