1. Home
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Aktualności
  6. /
  7. Jaka kosiarka do nierównego...

Jaka kosiarka do nierównego terenu?

Wybierając kosiarkę należy wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii. Trzeba zauważyć jakiej wielkości jest teren, na którym będzie używana – czy posiada nierówności oraz jak często będzie koszona trawa. Dobrze dobrana kosiarka daje lepsze efekty oraz minimalizuje koszty ewentualnych napraw. Dlatego warto dobrze przemyśleć zakup i zainwestować w odpowiedni sprzęt.

Niezawodna kosiarka do nierównych terenów

W przypadku trawników ze sporymi dolinami i wzniesieniami warto zainwestować w kosiarkę z napędem. Mechaniczne pchanie kosiarki po nierównym terenie może się okazać bardzo męczące. Najpopularniejszy sprzęt stosowany do koszenia dużych i trudnych obszarów to kosiarki samojezdne. Kosiarka kubota to wygodne rozwiązanie, nawet w przypadku bardzo wysokiej trawy, dostępna jest również opcja z koszem, który ułatwia sprzątanie skoszonej trawy.

W ostatnim czasie kosiarka do trawy w formie pojazdu znacznie zyskała na popularności. Jest to związane z komfortem wykonywania obowiązków. Poruszając się na takim urządzeniu można kosić trawę z łatwością, nie zużywając siły na przepychanie ciężkiego sprzętu ręcznego. Podczas koszenia trawy kosiarką samojezdną nie ma ograniczeń w postaci zmęczenia, co umożliwia szybkie zakończenie prac.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej kosiarki?

Aby wybrać solidny sprzęt, który posłuży na długie lata, watro przemyśleć kilka kwestii. Kosiarki ręczne dobrze radzą sobie z niewielkimi, przydomowymi wzniesieniami, jednak wybierając taki sprzęt musimy liczyć się ze sporym hałasem. Mniej hałaśliwe dźwięki wydają kosiarki elektryczne. Niestety są zwykle znacznie słabsze i nadają się głównie do koszenia małych, przydomowych trawników. Do rzadko koszonych przestrzeni, takich jak na przykład ogródek działkowy za miastem, z wysoką trawą, potrzebny jest specjalny sprzęt, o dużej mocy.

Uniwersalne rozwiązanie to kosiarka samojezdna, którą można bez obaw kosić stadiony, zapomniane tereny, jak i obszar przydomowy. Świetnie nadaje się do codziennego użytkowania.

JESTEŚMY NA TARGACH

W siedzibie naszej firmy

JESTEŚMY NA TARGACH

14-16.12.2019 spotkajmy się na targach w siedzibie naszej firmy!!