1. Home
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Aktualności
  6. /
  7. Czy zakup kosiarki to...

Czy zakup kosiarki to duży wydatek?

Obecnie istnieje wiele, różnych rodzajów kosiarek. Tradycyjne urządzenia spalinowe powoli odchodzą w niepamięć na rzecz większych, wygodniejszych i bardziej praktycznych kosiarek samojezdnych, tak zwanych traktorków. Wiele osób zastanawia się jednak, czy inwestycja w taką maszynę nie jest zbyt dużym wydatkiem.

Zakup nowej kosiarki samojezdnej to koszt około kilku – kilkunastu tysięcy złotych. Jest to cena maszyny z całym osprzętem i dodatkowym wyposażeniem. Koszt kosiarki zależy oczywiście od jej parametrów. Jednym z najważniejszych jest silnik, czyli jego rodzaj, pojemność oraz moc. Mocniejszy motor to jednak większa wydajność urządzenia, a więc szybsze i dokładniejsze koszenie.

Droższe mogą okazać się również kosiarki z wysoką szerokością cięcia lub dużą ilością ostrzy, obracających się w różne strony. Cena maszyny zależy także od jej przeznaczenia. Nasza firma proponuje kosiarki pielęgnacyjne, samojezdne lub bijakowe. Najdroższe okazują się urządzenia do koszenia dużych, nierównych lub piaszczystych powierzchni. Do niektórych kosiarek można dodać przyczepkę, a nawet pług do ośnieżania, co także wiąże się z wyższą ceną, ale zwiększa funkcjonalność maszyny. Eliminuje również konieczność zakupu innych sprzętów.

Dlaczego warto zainwestować w samojezdną kosiarkę?

Traktorki ogrodowe cieszą się obecnie bardzo dużym zainteresowaniem. Wynika to przede wszystkim z tego, że zakup tego typu urządzenia szybko się zwraca, jest także długotrwałą inwestycją. Jedną z najważniejszych zalet kosiarek samojezdnych jest wygoda. Tradycyjne urządzenia spalinowe trzeba przez cały czas prowadzić, co okazuje się bardzo męczące, przede wszystkim na dużych działkach. Ciągniki koszące wyposażone są w miejsce do siedzenia i układ kierowniczy, który pozwala na komfortową pracę nawet przez kilka godzin.

Traktorki do koszenia trawy są niezwykle wydajne. Ich powierzchnia tnąca jest większa niż w przypadku tradycyjnych maszyn, więc pielęgnacja trawnika przebiega szybciej. Dodatkowym atutem kosiarek jest łatwość użytkowania i niska awaryjność. Odpowiednia eksploatacja może sprawić, że urządzenie będzie sprawnie działać nawet przez kilkanaście lat.

JESTEŚMY NA TARGACH

W siedzibie naszej firmy

JESTEŚMY NA TARGACH

14-16.12.2019 spotkajmy się na targach w siedzibie naszej firmy!!