1. Home
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Aktualności
  6. /
  7. Co najczęściej serwisuje się...

Co najczęściej serwisuje się w kosiarkach?

Kosiarka jest urządzeniem, które przydaje się właścicielom ogrodów czy gospodarstw szczególnie w sezonie letnim. Z uwagi na szereg systemów, które stosuje się w kosiarkach samojezdnych czy pielęgnacyjnych, sposób ich działania nierzadko można porównać do funkcjonowania samochodu czy innych urządzeń. Właśnie dlatego ważne jest odpowiednie dbanie o urządzenie, by działało bezpiecznie i służyło przez długie lata. Mowa tutaj nie tylko o kwestiach dotyczących higieny czy odpowiedniej eksploatacji, ale również o regularnym serwisie. Co najczęściej serwisuje się w kosiarkach?

Podstawowe elementy zapewniające sprawność

Korzystając z kosiarki samojezdnej czy innego urządzenia, należy przede wszystkim pamiętać o serwisowaniu jej podstawowych podzespołów, które wpływają na jej sprawność. Mowa tutaj przede wszystkim o regularnej wymianie oleju, której należy dokonywać wraz z początkiem nowego sezonu. Warto o tym pamiętać z uwagi na przechowywanie urządzeń w różnych pozycjach i miejscach, które nie wpływają korzystnie na olej. Oprócz tego regularnie wymieniany powinien być również filtr. Często zdarza się też, że naprawić należy noże tnące, które nie spełniają swojej funkcji we właściwy sposób.

Kosiarka nie tnie tak, jak powinna lub drży

Częstą usterką, z którą właściciele kosiarek zgłaszają się do serwisu, są wibracje lub drżenie podczas koszenia. Przyczyną takiego zjawiska jest najczęściej krzywy wał kosiarki. Jego naprawa wymaga użycia specjalistycznego sprzętu. Jeśli kosiarka nie kosi tak, jak powinna, przyczyną zwykle jest krzywy nóż. Czasem zdarza się też tak, że kosiarka podczas pracy gaśnie albo daje oznaki „duszenia się”. Brak płynnych obrotów może oznaczać, że gaźnik został zatkany albo przytkany. W takim przypadku czasami wystarczy umycie go myjką ultradźwiękową. Nie zawsze konieczna jest wymiana gaźnika na nowy, która wiąże się z dużymi kosztami.

Aby zminimalizować ryzyko wystąpienia usterki, warto zainwestować w urządzenia dobrej jakości. W AGROTIM zajmujemy się sprzedażą maszyn rolniczych i komunalnych renomowanych marek. Oprócz dużego wyboru kosiarek w asortymencie naszego sklepu możecie Państwo znaleźć również ciągniki komunalne i ogrodnicze, sieczkarnie, glebogryzarki, sadzarki czy siewniki zbożowe. Nasi specjaliści chętnie pomogą w wyborze sprzętu odpowiedniego do oczekiwań każdego Klienta oraz objaśnią, w jaki sposób go używać i jak często serwisować.

JESTEŚMY NA TARGACH

W siedzibie naszej firmy

JESTEŚMY NA TARGACH

14-16.12.2019 spotkajmy się na targach w siedzibie naszej firmy!!