Gdzie mają zastosowanie zamiatarki komunalne?

Zamiatarki komunalne to urządzenia pomagające w utrzymaniu należytego poziomu czystości w przestrzeni miejskiej.  Zapewniają bezpyłowe i skuteczne zamiatanie, a także czyszczenie nawierzchni ulic i chodników na mokro. Ich zastosowanie jest rozwiązaniem niezwykle ekonomicznym, a przy tym uniwersalnym – większe zamiatarki samojezdne wykorzystuje się do usuwania zanieczyszczeń z ulic i placów, a bardziej kompaktowe urządzenia używane są do sprzątania przestrzeni trudno dostępnych, takich jak zaułki czy wąskie uliczki starówki.

Dlaczego zamiatanie miejskich ulic jest istotne?

Przede wszystkim warto zdać sobie sprawę, iż zamiatanie ulic w miastach ma istotne znaczenie nie tylko ze względów estetycznych (co i tak jest wystarczającym powodem, by dbać o czystość przestrzeni publicznej). Jest także kluczowe z następujących powodów:

  • piasek na ulicach wydłuża drogę hamowania pojazdów, co zwiększa ryzyko wypadków,
  • piach i kurz z ulic wnoszony jest na obuwiu do pomieszczeń urzędów, sklepów, kamienic, muzeów i innych obiektów, co może powodować uszkodzenia drogich lub cennych historycznie posadzek,
  • zanieczyszczenia uliczne, szczególnie podczas ulewnych deszczy, mogą przyczyniać się do zatykania odpływów i studzienek kanalizacyjnych.

Zamiatarki komunalne pomagają skutecznie uporać się z tymi problemami i zapewniają odpowiedni poziom higieny na terenach użyteczności publicznej.

Jakie powierzchnie obsługują zamiatarki komunalne?

Zamiatarki chodnikowe, mogące usuwać zarówno zanieczyszczenia suche, jak i mokre, służą do czyszczenia chodników, ścieżek i bulwarów. Można ich używać zarówno na asfalcie czy kostce brukowej, jak i na płytach chodnikowych wykonanych z betonu.

Zamiatarki uliczne z kolei wykorzystywane są głównie do czyszczenia nawierzchni drogowych szlaków komunikacyjnych w miastach. Są to maszyny samojezdne sporych rozmiarów zaopatrzone w specjalne szczotki i zdolne do usuwania odpadów, zanieczyszczeń w postaci piachu i kurzu, liści i innych odpadów roślinnych, a także zabrudzeń i plam powstałych w wyniku rozlania na drogę zanieczyszczeń płynnych.

Zamiatarki komunalne stosowane są do utrzymania należytej czystości w miejscach, takich jak m.in.:

  • ulice i przyległe do nich ścieżki rowerowe,
  • chodniki, bulwary i promenady,
  • place i targowiska,
  • parkingi,
  • place zabaw i miejsca rekreacji (np. boiska),
  • deptaki miejskie i parkowe,
  • ścieżki ogrodowe.

Zamiatarki komunalne sprawdzają się również w czyszczeniu peronów dworcowych, lotniskowych pasów startowych i innych wielkopowierzchniowych przestrzeni użyteczności publicznej.

Firmom sprzątającym i służbom komunalnym polecamy zakup maszyny od sprawdzonego producenta, który gwarantuje skuteczną i długotrwałą pracę urządzenia. Bezsprzecznie należy w tym miejscu nadmienić nazwę renomowanej włoskiej firmy Comac – uznanego producenta zamiatarek i innych urządzeń komunalnych. Produkty tej znamienitej marki dostępne są m.in. w naszym sklepie internetowym.

JESTEŚMY NA TARGACH

W siedzibie naszej firmy

JESTEŚMY NA TARGACH

14-16.12.2019 spotkajmy się na targach w siedzibie naszej firmy!!